12V200AH Most Reliable Auto/Truck Battery Lead Acid Car Battery
FOB Price
MOQ
100 Piece/Pieces
Inquire Now
Collect
Jiangxi Dongjin New Energy Technology Co., Ltd.
China
Main Products :
Battery, lead acid battery, e-bike battery, auotomotive battery, ups battery
Salt Industrial Park, Dayangzhou, Xingan County, Jian City, Jiangxi Province
12V200AH Most Reliable Auto/Truck Battery Lead Acid Car Battery Details
Voltage
12V
Size
512*265*216*240mm
Car Make
Honda / Volvo / Benz
OE NO.
N/A
Place of Origin
Jiangxi, China (Mainland)
Brand Name
Dongjin
Model Number
MF200
Warranty
12 Months, 12 Months
CC
680A
Weight
47KGS
Certificate
SGS
Battery type
Sealed Lead Acid Battery
AGM
Yes
Self-discharge
Low
Delivery
25 days after receive deposit
Packing
Carton with foam
OEM/ODM
Available
Payment
T/T
Battery Handle
Yes
Previous :
Car battery wholesale 57540MF 12V 75AH Auto Battery car battery prices
Next :
Truck LED Side Lamp Marker Lights for Trailer Lighting System
You May Also Like
Factory 12v manufacturer auto starting maintenance free AGM car battery
Charged Battery Automotive Lead Acid Storage Battery
Dry charged auto truck 150AH dry battery
Car Batteries in wholesale prices
12V Car battery
High discharge rate lifepo4 lithium 48V auto battery 10ah
Wholesaler High Quality Original 100% A Grade Rechargeable Golf Battery for Universal Golf Buggy Lithium Battery 14.8V 461.7wh Golf Battery