Accuracy Pro Audio CY18NW100 1200W Professional Audio Speaker 18 inch Car Subwoofer
FOB Price
Inquire Now
Collect
Ningbo Central Star Electronic Technology Co., Ltd.
China
Main Products :
Speaker Stand, Keyboard Stand, Microphone Stand, Dj Laptop Stand, Guitar Stand
#15 Flr. No.7 Building ,Smart Park of Ningbo
Accuracy Pro Audio CY18NW100 1200W Professional Audio Speaker 18 inch Car Subwoofer Details
Sensitivity
91 - 100dB, 98 dB
Voltage
DC 12V
Size
18 Inch
Impedance
8 ohm
Place of Origin
Zhejiang, China
Brand Name
Accuracy Pro Audio
Model Number
CY18NW100
Warranty
1 Months
Type
Subwoofer
Woofer
18 inch
Color
Black
Nominal Impedance
8 ohm
Winding Material
Aluminium
Frequency Range
45-2200Hz
Power
1000W
MOQ
100 units
Voice coil material
copper
Previous :
Factory Wholesale Car Adjustable Mobile Car Holder For Iphone
Next :
Amazon New Listing 360 Magnetic Cellphone Car Holder With Cologne Perfume Hot Sell
You May Also Like
10 inch trapezoidal car active subwoofer big bass car audio subwoofer with box TB-1390
Marine/Car 2-Way ABS Plastic Waterproof Mini Subwoofer Speaker Stereo Speakers RGB Control
R.C FSUB 9007-AS Subwoofer ACTIVE SUBWOOFER
Soway 12 4000W super strong power subwoofer CT12-03 for dema car
12 inch Car speaker subwoofer
Aluminum Alloy 8 inch subwoofer car audio under seat slim woofer speaker subwoofer SPL active power subwoofer
Special 10 inch trapezoidal car subwoofer solid wooden case black leather high-grade high-power car audio speakers
Good priced professional 10" 12V car audio power active subwoofer
China factory supply ferrite magnet pressed paper cone 80w rms coaxial car speakers
SEND INQUIRY
×
To: