ASW100-2H dc motor starter
ASW100-2H dc motor starter
FOB Price
MOQ
1 Piece/Pieces
Port
NINGBO / SHANGHAI / SHENZHEN / WENZHOU
Packaging
Packed in Standard Exporting Packages or As Requirement
Lead Time
Shipped in 30 days after payment
Inquire Now
Collect
Zhejiang Aokai Electric Co., Ltd.
China
Main Products :
XiHuangYu Industrial Zone,Liushi Town,Yueqing City.
ASW100-2H dc motor starter Details
Type
Starter Parts
Car Make
Truck
OE NO.
N/A
Place of Origin
Zhejiang, China (Mainland)
Brand Name
AOKAI
Model Number
ASW100-2H
Warranty
1 Years
Contact Form
2NO
product name
dc motor starter
Contact Material
AgCdO/AgCuO
Frequency
50/60HZ
Dimension
65.5*97.5*100mm
Product Name
12v starter solenoid
Temperature Range
-25u2103~+55u2103
Protection Grade
IP50
Quality Standard
ISO9001
Application
Power Supply System
Size
Normal
Previous :
Lithium iron phosphate battery 5kwh 10kwh 20kwh li ion car battery
Next :
4x6 6x4 rectangular led truck headlight 90w high lumen auto lighting system
You May Also Like
Dongfeng truck engine parts 4BT Starter 4944702
12v 1.2kW 9t Car Star Auto Starter For Toyota Yaris 28100-21020 28100-21021 28100-21030 228000-5842
Ultra Inovation Car Start Motor Starter Motor Sorento 36100-4A000
Hot Sale DCEC 4BT Diesel Engine Part 4988348 24V Starter Assy