China OEM company most popular with Double magnets car audio subwoofer 8inch 500W--1000W RMS
FOB Price
MOQ
100 Piece/Pieces
Inquire Now
Collect
Jiaxing Jinlida Electron Co., Ltd.
China
Main Products :
Speaker Box, Speaker, Wire
No 28 Yinyan Road, Yuantong Street, Haiyan, Zhejiang, China
China OEM company most popular with Double magnets car audio subwoofer 8inch 500W--1000W RMS Details
Sensitivity
75 - 90dB
Voltage
DC 12V
Size
8 Inch
Impedance
Dual 4ohms, 2/4ohm
Place of Origin
Zhejiang, China (Mainland)
Brand Name
OEM
Model Number
SAU08
Warranty
1 Years
Type
8inch Car Audio Subwoofer
Magnet
140OZ
RMS
500W
Cone
Non-pressed Pulp and Yellow glass fiber cone
Basket
Aluminum Subwoofer Basket
Max.Power
1000W
Voice coil
2.5inch-4layers High-temp Voice Coil
basket color
requested
Previous :
Motorcycle car amplifier encoding 4 audio high power 12v alarm mp3 infrared digital amplifier
Next :
2 USB 3.1A one way cigarette lighter socket splitter phone usb car charger for phone_HL4159
You May Also Like
Aluminum Alloy 8 inch subwoofer car audio under seat slim woofer speaker subwoofer SPL active power subwoofer
Marine/Car 2-Way ABS Plastic Waterproof Mini Subwoofer Speaker Stereo Speakers RGB Control
China Subwoofers hot sell 15 inch 76 mm Voice-coil line array loudspeaker subwoofer
Soway 12 4000W super strong power subwoofer CT12-03 for dema car
10 inch trapezoidal car active subwoofer big bass car audio subwoofer with box TB-1390
Good priced professional 10" 12V car audio power active subwoofer
China factory supply ferrite magnet pressed paper cone 80w rms coaxial car speakers
Special 10 inch trapezoidal car subwoofer solid wooden case black leather high-grade high-power car audio speakers
High Quality Top Selling Big Active Powered 12 inch Subwoofer speaker
SEND INQUIRY
×
To: