Goi pin lithium 12v 100ah deep cycle lithium ion battery
FOB Price
MOQ
1 Piece/Pieces
Port
Hongkong
Packaging
1pcs 12v 100ah deep cycle lithium ion battery in a carton
Lead Time
Inquire Now
Collect
Shenzhen Newhop Energy Co., Ltd.
China
Main Products :
battery, lithium polymer battery, lithium battery, rechargeable battery, lithium ion battery
Room 601,Rongtai Building,Huarong Road,Dalang Street,Longhua District
Goi pin lithium 12v 100ah deep cycle lithium ion battery Details
Place of Origin
Guangdong, China (Mainland)
Brand Name
newhop
Model Number
12V-100AH
Nominal Capacity
100AH
Nominal Voltage
12v, 12V
Type
Li-Ion, lithium ion battery
model
12V-100AH
delivery
10-30 days
dimension
106*272*345(mm)
recharge current
20A
Weight
8.5kg
Size
106*272*345(mm)
Previous :
Rechargeable Lithium Ion Battery Pack 12V 100AH LiFePO4 Battery with BMS,LED Indicator
Next :
BAT411 battery for BOSCH 10.8V 12V lithium battery power tool battery GSR10.8-2
You May Also Like
Customized rechargeable lithium ion battery 12V 24V 36V 48V 60V 72V 10ah 17ah 20ah 30ah 40ah 50ah 80ah 100ah 200ah battery
Rechargeable 12v 200ah solar lithium battery 18650 battery +Inverter+485/CAN communication system
CMF 40B20L (12V - 35Ah)
Factory Direct 12V 70Ah Electric tricycle battery 6 evf 70
12V truck back up camera & Mobile DVR system waterproof rechargeable battery box
Bluesun cheap China factory shipping lead lacid 12v 28ah and gel battery 12v 18ah
Auto battery terminal clamp quick terminal battery auto pure copper thick connector for truck
Maintenance Free 12V 65AH Solar Battery
12V 360AH lifepo4 battery pack deep cycle battery for Solar Storage power system