Tractor Truck Tire Hydraulic Bead Breaker Changer Portable Buster 10000PSI
FOB Price
Inquire Now
Collect
Shanghai Peixu Machinery Equipment Co., Ltd.
China
Tractor Truck Tire Hydraulic Bead Breaker Changer Portable Buster 10000PSI Details
Power Supply
220v
Place of Origin
Shanghai, China
Brand Name
Vevor
Model Number
YYBTQ000000000001
Warranty
1 Years
Product name
Tractor Truck Tire Hydraulic Bead
Pressure Range
40-150psi (2.8 to 10.3Bar)
Max Pressure
10,000psi (700bar)
Bead Separation Force
13.8 tons
Color
Yellow
Type
Hydraulic
Previous :
Used wheel aligner equipment/ calibration bar for wheel alignment/ wheel alignment turntable plate
Next :
Factory price 2.5 ton movable single post hydraulic car lift
You May Also Like
Heavy duty truck tire changer machine 22.5 with CE certificate
Commercial Van Tyre
Factory Price Automatic Bird Head Automatic Lift 26' Car Tire Changer Machine
Hot Sale Winter Ice Road Tire Grip Studs for Car Anti-slip Nail Spike Manufacturer
JK 001 ATV Universal Tire
Super Automatic 30inch Touchless Operated Runflat Tire Changer