FOB Price
Port
Packaging
Lead Time
Inquire Now
Collect
Shenzhen Via-Link Technology Co., Ltd.
China
Main Products :
Type C HUB, USB C Adapter, USB C Docking station, Type C converter, USB LAN
2F,Building A of Plants 2,Zhida Industrial Zone, Longping West Road
Products Status
Stock
Ports
5-8
Interface Type
USB 3.1
Certification
CE,ROHS,FCC
Brand Name
VIA-LINK/OEM
Model Number
VL-V6HL
Place of Origin
Guangdong, China (Mainland)
Product name
USB C 3.1 Type C Hub USB 3.1 to USB 3.0 Hub
Color
Silver
Interface
USB 3.1/USB Type-C Hub
Material
Aluminum Alloy
OEM/ODM
Warmly Welcomed
Function
Charging+Data Transfer
Application
Mobile Devices .desk Computer
Warranty
2Years
Chipset
VL102+VL817+GL3224+PS176+RTL8153/RTL8153B
Compatible
Windows98/98se/2000/nt/xp/sxounix/linux
Previous :
Gift Aluminum Desktop Office Table Phone hand Stand for Tablet PC Stand Holder applies to 7-13inches
Next :
2.4GHz USB 3D Optical Wireless Mouse slim wireless mouse bluetooth mouse
You May Also Like
BEST CABLE Type C Hub 6 in 1 with 4K adapter, 2 USB 3.0 Ports, SD/TF Card Reader
4-Port USB 2.0 Hub with Individual Power Switches and LEDs
4 Port Light Led Usb Hub
Battery powered usb hub 10 vertical ports usb 3.0
8-in-1 multi USB Type C HUB for Macbook Pro 13/15 for Thunderbolt 3 built-in 40Gbps SD Micro SD 5K 60Hz 100W PD Quick Charge
2020 New Arrival Laptop Computer Multifunction 7 In 1 Multiport Usb Hubs
Usb C Hub 8 In 1 For Thunderbolt 3 Adapter Usb For Macbook Transfering Multi Type c Port
USB C Hub 8 in 1 Aluminum Multi Port Adapter Combo Hub for MacBook Type C Hub to HDtv 4K Ethernet SD/Micro Card Reader
High quality sabrent 4-port usb 3.0 hub 6 in 1 usb hub pcb board Converter To Type C Adapter 7 port usb hub
Sipolar 20 Port USB 2.0 Hub 20 Charger and Syncs Port with 12V 8A Desktop Power Adapter A-805