ZDV4 1H 12V 40A General Use Automobile Relay
FOB Price
Inquire Now
Collect
Huangshan Zhende Electronics Co., Ltd.
China
Economic Development Zone Phase II
ZDV4 1H 12V 40A General Use Automobile Relay Details
Voltage
12V
Rated Current
40A
Car Make
Universal
Place of Origin
Anhui, China (Mainland)
Brand Name
ZND
Model Number
ZDV4-1H-12V-40A
Product name
ZDV4-1H-12V-40A
Color
Black
Load Current
40A
Contact material
Silver Alloy
Contact Form
1H
Coil Volltage
12VDC
Coil Power
1.6W
Size
28*28*25mm
Contact Ratings
NO/NC 40A/30A 14VDC