FOB Price
Inquire Now
Collect
Guangzhou Neerg Eco Technologies Ltd.
China
RM303 B Builing,Youke Business Center, No.8 Kexin Road, Tianhe District
Model Number
NMC-24V100A
Place of Origin
Guangdong, China
Capacity
100AH
Voltage
22.2V
Cell type
#18650
Cut-off charge voltage
25.2V
Constant charge current
100A
Cycle life
>500
Size
330*230*220mm
Type
Li-Ion
Previous :
Rechargeable 48v 40ah lithium ion battery for e-scooter,electric vehicle
Next :
200 cell Diesel particulate filter(DPF) for diesel engine
You May Also Like
Rechargeable Batteries Li-ion 48V Unit BMS
Lithium Iron Phosphate Calb Lifepo4 120Ah Lifepo Batery Bateria De Litio Lithim 120 Ah 3.2V 120Ah Lifepo4 Battery Cell
Lithium ore for sale
Tattu 12S 16000 mah agricultural sprayer battery
Lithium li-ion battery 12v 9ah solar backup storage battery
Am-BAT10KWH-HV - Am Company 10kWh High Voltage Lithium Battery
Korean 12V 75Ah Din75Ah Maintenance Free Hybrid Car Battery