AC110-220V 2200W 10AMP GSM Remote Control Power Switch Suitable for AU/EU/UK Plug with Power Failure SMS Reminder Automatically
FOB Price
MOQ
200 Unit/Units
Port
shenzhen
Packaging
neutral color box
Lead Time
within 3 days after payment is made
Inquire Now
Collect
Shenzhen Bangdao Electronic Technology Co., Ltd.
China
Main Products :
GPS Tracking System, Smart Home System, Sport Camera, Micro Earpiece, Security Camera System
A103A,1/F,Block A,TusPark, JianMin Rd, Longgang District, Shenzhen,Guangdong,China
AC110-220V 2200W 10AMP GSM Remote Control Power Switch Suitable for AU/EU/UK Plug with Power Failure SMS Reminder Automatically Details
Place of Origin
Guangdong, China (Mainland)
Brand Name
GSM POWER SOCKET
Model Number
GSM-02
Operating Temperature
-20 ~ 60 degree
Max. Current
10A
Max. Voltage
220V
Rated voltage
110V-220v
Rated current
10A
Rated Frequency
50Hz
Rated Power
2000W
Standard Plug
EU, AU, UK plugs
Size
100x65x67mm
Control ON/OFF
Dial/ SMS/ Button
Net Weight
162g
Lithium Battery Capacity
500MAH
Max Standby
10 hours
Previous :
220 - 240V AC / 12V DC 7 Days Programmable Timer Switch with Underwriters Labor listed Relay inside and Countdown Time Function
Next :
3 Port Wireless Remote Control Switch ON/OFF 220V Lamp Light Digital Wireless Wall Remote Switch Receiver Transmitter
You May Also Like
1 Gang 220V Alexa Smart Remote Control Switch Smart Home Auto Switch
Intelligent switch for smart home remote control switch
SONOFF RF Bridge ITEAD 433MHz Smart Home Automation Module Wifi Wireless Switch Works with Amazon Alexa S1728
Multifunction Support Wifi Control Tempered Glass 3 Gang EU Remote Light Switch
Remote With Holder 10A relay 2 CH wireless RF Remote Control Switch YK68-01S021
Crystal Glass Panel Touch Screen Remote Control 120 Standard 3 Gang Smart Light Switch
Wireless 4 Channels ON/OFF 220V Remote Control Switch Digital Remote Control Switch for Lamp & Light
SEND INQUIRY
×
To: